Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR 2012

Zakończyły się 2. Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR 2012 oraz 5. Targi Budowlane SIBEX 2012.

Wzięło w nich udział 290 Wystawców wypełniając całą Halę Wystawową „Expo Silesia” w Sosnowcu. Powierzchnia stoisk netto wyniosła ok. 4.400 mkw. Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Targi odwiedziło 8.000 osób a strony internetowe w dniach 24-26.02 zanotowały 15.900 wejść z 245 miejscowości na terenie całego kraju (przykładowo: Katowice -1203 wejścia; Warszawa 898; Kraków -427; Łódź -66; Kielce -45; Lublin -45; Gdańsk -31; Szczecin -21; Białystok -14). Ponad 2.000 osób oglądało transmisję „live” z targów. W okresie 27 stycznia-27 lutego strony targów SIBEX zanotowały 44.650 wejść.

Na targach akredytowało się kilkudziesięciu dziennikarzy z 26 redakcji (prasa, TV, Internet) w tym 5 redakcji telewizyjnych.  Reklama Targów pojawiła się na kilkuset stronach internetowych, w wielu periodykach branżowych, w prasie i telewizji lokalnej oraz na plakatach (10.000 szt.) i bilboardach na terenie całej Aglomeracji.

W Centrum Konferencyjnym odbyło się 10 konferencji (spotkań, szkoleń, seminariów i warsztatów). Odbyło się też wiele pokazów i i warsztatów na Państwa stoiskach (w tym: 3 Śląskie Mistrzostwa Dekarzy i Konkurs Mistrzów Montażu stolarki okiennej). Zbudowany na terenie wystawy przez firmę DREWDOM-MĘTEL dom (o wartości ok. 50.000 zł) - zlicytowany został za kwotę 38.000 zł

W konkursie o Medal Expo Silesia uczestniczyło 11 Wystawców – zgłaszając 12 produktów.

Szczegółowe podsumowanie poszczególnych wydarzeń Targów znajdą Państwo niebawem na podstronach „Wydarzenia” (w tym: protokół Komisji Konkursowej, listy nagrodzonych itp.)

Zapraszam Państwa do udziału w kolejnych edycjach targów: SIBEX Jesień (15-16.09.2012) i SIBEX 2013 (22-24.02.2013). W czasie Targów przekazane zostały Państwu dokumenty zgłoszeniowe oraz informacja o systemie promocji.

Dysponuję już kilkunastoma zgłoszeniami na „jesień” i kilkoma zgłoszeniami na 2013 r.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim państwu za udział.
Pozdrawiam serdecznie

Henryk Skup – Dyrektor Targów
tel. kom. 510 031 665
fax. 41 367 86 56  lub 32  788 75 02
e-mail: sibex@exposilesia.pl       Internet: www.sibex.pl

Zobacz także:

 • Targi Home Decor 2014

  12 marca 2014

  Lutowej edycji targów Meble Polska 2014 towarzyszyły targi wyposażenia wnętrz Home Decor. Jest to miejsce prezentacji wnętrzarskich nowości a także inspiracji, którą można było zaczerpnąć podczas zwiedzania wystaw firm prezentujących swoją ofertę na targach Home Decor. Wystawa ta to także okazja do zapoznania się z najnowszymi wnętrzarskimi trendami. My także w poszukiwaniu inspiracji i nowych trendów odwiedziliśmy kilkanaście ciekawych wystaw, między innymi stoisko firmy Wood & Wine, która jako jedyna w Polsce wykonuje podłogi z beczek po winie, sherry czy brandy. Rozmowa z właścicielami firmy Wood & Wine przeprowadzona podczas targów Home Decor 2014 ukaże się wkrótce na portalu wnętrzarstwo.pl Zapraszamy do obejrzenia naszej wideorelacji z targów Home Decor 2014.  

 • arenaDESIGN2014

  18 marca 2014

  Arena DESIGN to wydarzenie towarzyszące targom Meble Polska i Home Decor, które trwały od 18 do 21 lutego 2014 roku w Poznaniu. Odwiedzili je wybitni specjaliści z dziedziny designu, między innymi gość specjalny australijski projektant Brodie Neill. Zwiedzający mieli okazję wziąć udział w inspirujących wykładach, licznych warsztatach, a także zapoznać się z wystawami i ekspozycjami firm, które inwestują w doskonałe wzornictwo. Z olbrzymim zainteresowaniem publiczności spotkał się wykład gościa specjalnego - australijskiego projektanta Brodiego Neilla. Designer wystąpił dwukrotnie w strefie FORUM - w pierwszym wykładzie zabrał uczestników w podróż od wstępnej koncepcji aż po ukończenie kompletnego projektu. Prelegent podczas spotkania wskazał możliwe zagrożenia, jakie mogą kryć się nawet za najprostszą formą. Po raz drugi Brodie Neill wystąpił w towarzystwie polskich projektantów: Marii Jeglińskiej, Oskara Zięty i Pawła Grobelnego, którzy rozmawiali na temat zaskakujących materiałów. Hitem arena DESIGN był także wykład o materiałach przyszłości Kaspara Guldagera Jorgensena, który jest uznawany za rzecznika przyszłościowych idei w projektowaniu. Wysoka frekwencja w strefie FORUM utrzymywała się przez wszystkie dni wydarzenia, w tym m.in. podczas prezentacji drugiego gościa specjalnego Sandera Muldera, panelu dyskusyjnego na temat materiałów z udziałem Piotra Kuchcińskiego, Mikołaja Wierszyłłowskiego i Leonardo Talarico, spotkania z Januszem Kaniewskim, wykładu Christiana Siegera, Krzysztofa Ingardena i wielu innych prelekcji z cenionymi projektantami i architektami. Laureaci TOP DESIGN awardPodczas arena DESIGN 2014 odbyła się uroczystość wręczenia nagród w międzynarodowym konkursie TOP DESIGN award. Większość zwycięzców to producenci z Polski, którzy uwierzyli, że dzięki dobremu designowi mogą zyskać przewagę nad konkurencją. Statuetki TOP DESIGN 2014 otrzymały:- VINCENZO DESIGN - stół CLOVER,- Euro-Granit Adamus - materiał LAPITEC,- Marmite - umywalka MIA,- PROFIm - XENON / XENON NET,- Marbet Style - kolekcja FIN,- boomini - Boomini White,- PIU Design - Style ALU, linia beton. Przez wszystkie cztery dni arena DESIGN w strefie warsztatowej odbywały się całodniowe spotkania kreatywne, gdzie pod opieką specjalistów można było tworzyć własne projekty. W otwartych warsztatach uczestnicy zgłębiali wiedzę m.in. na temat światła, materiałów, wyposażenia przestrzeni publicznej czy brandingu. Tegoroczna arena DESIGN zgromadziła rekordową w swojej historii publiczność. Według wstępnych danych blok targowy arena DESIGN, targi MEBLE POLSKA i HOME DECOR odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających. Znakomitą większość uczestników arena DESIGN stanowili projektanci i architekci, producenci, studenci oraz wykładowcy uczelni artystycznych. To dzięki ich obecności i chęci współpracy arena DESIGN może realizować swoją misję łączenia biznesu z designem.opr. (eb)  

 • AMIA 2014

  22 kwietnia 2014

  Z naszą kamerą na targach AMIA. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który nakręciliśmy podczas kwietniowych targów AMIA w Ostródzie. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli poświęcić nam swój czas, aby ten film mógł powstać.

 • iSaloni 2014

  07 maja 2014

  iSaloni 2014 by Kuba Kozłowski i Ania Małachowicz Miedź i orzech bielony to wyraźnie zarysowane trendy na tegorocznych największych na świecie targach mebli i designu Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. Tegoroczna edycja targów iSaloni trwała od 8 do 13 kwietnia. Swojego obiektywu portalowi meblarstwo.pl użyczyli Kuba Kozłowski, specjalista ds. wystawiennictwa  i projektant wnętrz, oraz Ania Małachowicz, architekt wnętrz, którzy na bieżąco śledzą światowe trendy. Zapraszamy do galerii zdjęć by Kuba Kozłowski i Ania Małachowicz. To jest część pierwsza galerii, do obejrzenia części drugiej zapraszamy do portalu wnetrzarstwo.pl