Hokerowy renesans

Meble
Hokerowy renesans

Dla laika - stołek barowy, dla projektanta, architekta czy stylisty wnętrz - hoker. Dwie nazwy, jeden produkt. Bardzo często zdarza się, że ludzie słysząc słowo hoker, długo zastanawiają się, o co może chodzić. Jak już odkryją, bywają bardzo zaskoczeni - przecież to zwykły stołek barowy. Ale czy rzeczywiście zwykły?

Modne w dzisiejszych czasach hokery przeżywają swojego rodzaju renesans. Kiedyś kojarzone z barami, bufetami, w nieciekawych kolorach, stworzone bez fantazji i polotu. Takie hokery to już przeszłość. Dzisiaj to przede wszystkim wygoda, design i finezja.


Obecnie spotkacie hokery nie tylko we wspomnianych już barach czy bufetach, ale także w domowej kuchni przy barku czy stojącej na środku wyspie kuchennej. Ale to nie wszystko...
Stołki barowe coraz częściej pojawiają się również przy okazji różnego rodzaju uroczystości czy eventów, takich jak pokazy mody, gale czy kameralne koncerty. Wtedy najprawdopodobniej zobaczycie je w towarzystwie wysokich, pojedynczych stolików barowych rozmieszczonych w różnych miejscach.

 

 

Jaki hoker wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dokonując wyboru, warto zastanowić się nad tym, czy dany hoker będzie służył do wielogodzinnego przesiadywania czy będzie używany okazyjnie, na przykład do szybkiego przeglądu prasy i porannej kawy. W pierwszym przypadku dobrą decyzją zakupową byłby stołek z wyższym oparciem i pełnym siedziskiem, wówczas będziemy mieli pewność, że nasz komfort i wygoda będą na najwyższym poziomie. Jeśli natomiast hoker miałby być używany okazyjnie, śmiało możemy zdecydować się na opcję z niskim oparciem. Ale pamiętajmy o dopasowaniu wysokości stołka do stolika lub wyspy, z którą ma stanowić całość.

Dla osób nieposiadających w swoich mieszkaniach wysp kuchennych, stolików barowych, czy po prostu barków proponujemy odpowiedniki w formie krzeseł. Tak samo designerskie, wygodne i różnorodne pod kątem wyglądu.

***
Prezentowany na zdjęciu czołowym Flod z oferty sklepu D2 jest nowoczesnym stołkiem barowym, zaprojektowanym specjalnie, aby być ergonomicznym, wygodnym, lekkim oraz stabilnym. Przy okazji wygląda jak rzeźba. Można go stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Wymiary:
wysokość: 88 cm
szerokość: 38 cm
głębokość: 42 cm
wysokość siedziska: 81 cm

opr. (eb)
Prezentowane na zdjęciach hokery pochodzą z oferty sklepu D2.

Powiązane artykuły

 • Multimedialny fotel

  Meble 23 marca 2010

  Fotel z serii „Music Rocker” to innowacyjny i wielofunkcyjny mebel skonstruowany według zasady „music sounds up your...

 • I do biura, i do salonu

  Meble 15 czerwca 2010

  Projekt Eero Koivisto pt. „Woob” to innowacyjny mebel, który łączy miejsce do pracy i wypoczynku. To szezlong zintegrowany ze...

 • Awangarda wzornictwa

  Meble 22 lipca 2011

  Fotele Only Plus mają  w sobie coś, co sprawia, że polubią je zarówno eksperci oceniający design mebli prezentowanych na światowych...

 • Gość z Wersalu

  Meble 18 sierpnia 2011

  Komoda wykształciła się w połowie XVII wieku we Francji. Na początku nie była samodzielnym meblem, jedynie szeregiem szuflad w ścianie bocznej...